VE TEKRAR İLKÖĞRETİM MÜFETTİŞİYİM/TEKİRDAĞ

Tekirdağ zaten ikamet etmekte olduğum yerdi. Bu ildeki Müfettişliğimin birinci ve ikinci yılında Malkara bölgesinde görev yaptım. Malkara Çanakkale istikametinde Tekirdağ’a 50-55 km uzaklıkta bir ilçe idi. Bu ilçede tanımaktan ve birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum insanlarla  son derece keyifli zaman geçirdim. Bu arada 17 Ağustos 1980 tarihinde büyük oğlum Dinçer dünyaya geldi. Onun bakımı için annem ve babaannem zaman zaman Tekirdağ’a geliyordu. Fakat bizim için de onlar içinde daha uygun olan bir planı devreye sokmaya karar verdik.

tekirdağ

İki yıl Malkara bölgesinde çalıştıktan sonra ben Çerkezköy/Saray bölgesini istedim. Nuray da Muratlı lisesinde görevlendirilecekti. O sıralarda Muratlıda kirada olan evimizde boşaldığından orada oturup kiradan ve Dinçer’in bakım işinden rahatlayacaktık. Hatta o sıralarda arkadaşımız Ahsen beyin kurma hazırlıklarını yaptığı bir yapı kooperatifine kurşun kalemle de olsa kaydımızı yaptırmıştık. Bu proje büyük oranda devreye girdi. Evin tadilat işleri  tamamlanmıştı. Nuray’ın tayini için söz de almıştık. Benim Muratlıdan kolaylıkla gidip geleceğim Çerkez köy bölgesine görevlendirilmem gerçekleşmişti.

Çok yıllar sonra öğreneceğim ”Hayat başka planlar yaparken başınıza gelenlerdir.” sözü bir çok şeyi daha iyi anlamamı sağladı.1981 yılı Eylülünde sene başında öğretmenlerle yapacağım mesleki toplantıları düzenlemek için Çerkezköy/Saray İlçelerine gitmiştim. Dönüşte gerekli bilgileri vermek ve varsa görev yazılarını almak için daireye uğradığımda benimle birlikte 10-15 arkadaşa verilen sarı zarflardan birini de bana verdiler. Sarı zarf bizim literatürde pek hayra alamet sayılmaz. Tabi benimki de öyleydi. Zarfı açtığımda Kahramanmaraş iline görevlendirildiğime ilişkin emri okuyunca önce bir soğuk duş geçirdim. Sonra diğer arkadaşlarında benzer yerler gideceği ile ilgili değerlendirmeden sonra ne yapalım elle gelen düğün bayram diyerek bu tarihten sonra projelerimizi ve planlarımızı Kahramanmaraş doğrultusunda revize etmeye başladık.

8 Thoughts to “VE TEKRAR İLKÖĞRETİM MÜFETTİŞİYİM/TEKİRDAĞ

  1. Yoooooook.yazdığın ve düşündüğün gibi değil.Senin ve kardeşin için ayrı bir başlık altında özel bir bölüm yapmak istiyorum.Alt yapısı da hemen hemen hazır.Dönemsel resimleri birkaçtane bir arada mı taratsam,yoksa tek tek taratıp galeri mi yapsam diyorum.Yani sizler bizim için çok özel olduğunuz için genelin içinde ifade edilmenize gönlüm razı olmadı…..Bizi azlemeye devam edin….

  2. Kahramanmaraş ve İstanbul ile ilgili iki küçük bölümün ardından senden başlamak üzere oluşuracağım sizinle ilgili bölümü.Bizi izlemeye devam edin….(Bu defa doğru yazdım galiba)

  3. Bazı paragraflara tek,bazılarına da galeri yapmak istiyorum.Örneğin Okul öcesi,İlkokul,Lise gibi bölümlerin altında o döneme ait 8 lik bir galeri daha iyi olmaz mı?
    Oğlum annen zaten tüm başlıkların içinde onu ayrı düşünmek ne mümkün

  4. Tek olan kısımları sen halledersin zaten.. Galeri olan kısımlar içinde 4 veya 8 adet resmi bana yollarsın..
    Ama resim/yazı oranı iyi ayarlanmalı..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *