ALTINOLUK YÜRÜYÜŞLERİMİZ / KOCA DERE TURU

Daha önce aynı başlık altında çeşitlendirdiğim yürüyüşlerimize bir yenisini daha ekleme ihtiyacını duydum. Koca dere caddesinin evimizin hemen arkasında bulunduğunu ve diğer yürüyüşlerimize de çıkış noktası teşkil ettiğini sanırım açıklamıştım. Bu caddede küçük kuyu istikametine Narlı kavşağına kadar, ya da Altınoluk istikametine yüründüğünde farklı tur seçenekleri de yaratmak mümkün. Hatta kimi zaman yönünüzü sahile doğru çevirerek çeşitliliği daha da arttırabilirsiniz. Koca dere caddesinin adını hangi dereden aldığını bilemiyorum. Ama buraların evveliyatını bilenler bunun -en az kırk elli yıl öncesinin-eski Çanakkale- İzmir yolu olduğunu söylüyorlar.

 

.

Bu yürüyüş güzergahının burada yaşayan sakinlerinin en çok tercih ettiği yol olduğunu olduğunu söyleyebilirim. Sabah 7.30 itibarı ile araç trafiği de  olmayan bu cadde de her cinsten ve her yaştan insanı yürüyüş yaparken görebilirsiniz. Ancak “Her yaştan” biraz gerçekçi değil galiba. Daha çok yolun yarısını epey geçmiş olanlar dersek daha gerçekçi olur sanırım. Bu cadde de yürüyüş yaparken unutulmaması gereken bir gerçek de  sahipli, sahipsiz her renkten ve boydan köpeklere sıklıkla rastlayacağınızdır. Kendi halinde caddenin ortasında öylece oturan bu hayvancıklar size zarar vermese de tedbir olarak yürüyüşünüzü bir değnekle sürdürmenizde yarar var derim. Bu yürüyüş turunun belirleyici özelliği köpekler olduğu için resimlerin hemen tamamını onlara ayırmış olmam umarım anlayışla karşılanır.

 

2 Thoughts to “ALTINOLUK YÜRÜYÜŞLERİMİZ / KOCA DERE TURU

  1. Son resimdeki köpeği, veya onun kardeşini de olabilir, geçtiğimiz yıllarda arabayı parkederken yanlışlıkla azıcık hırpalamıştım.. Umarım ayağı iyileşmiştir sorunsuzca..

  2. sözünü ettiğin köpeğin ön bacağı hala sakat ve yalpalayarak koşuyor. Belki senden sonra başka bir kaza geçirmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *