Denemeler Rotating Header Image

Images tagged "arada-bir-istanbul-askeri-muze"

No Comments

 1. dincerm says:

  Sonuc olarak goz altina alinanlarin tamami serbest birakildi. Bu durum bana bir fikrayi cagristirdi ama neyse…

 2. necmi says:

  Anladım ben onu. O kadar çok fıkralık durum var ki hangi birini sayalım.

 3. Emin Toprak says:

  “ Zoraki sevgi, sevgi değildir…. Gerçek bir ilişki, her iki taraf da duygularını ifade edebilirse, bu duyguları korkmadan yaşayıp birbirlerine ifade edebilirse mümkün olur…” Ders alınması gereken ilke ve tespitler…
  Sevgili arkadaşım: “Tanıttığım kitapları eleştirmek gibi bir alışkanlığım yoktur. Bilirim ki kaşık kadar bir bilgi ile kazanlar dolusu bir birikim sonucu oluşan ürünü eleştirmek haddim olamaz. “ -diyerek bence kendine haksızlık yapıyorsun.
  Sevgi ve saygıyla…

 4. necmi says:

  Teşekkürler Emin arkadaş. Beni yüreklendirdiğin için çok sağ olasın. Bundan sonra topa daha cesurca gireceğim. Selam ve sevgiler cümleten.

 5. Emin Toprak says:

  Sevgili Nuray arkadaş;

  Bu sayfa ikinize de yeter.
  Bence konuk değil bu köşede kalıcı olmanın yollarını aramalısınız.
  Elinize dilinize sağlık.

 6. Nuray hanımcım kitabın içeriği ile ilgili verdiğiniz ipuçları çok değerli.
  Ve bu bakış açısı, yani atalarımızın travmaları, acıları ve kayıtlı olumsuzluklardan bizlerin de etkilendiği fikrimle de örtüşüyor.
  Bu anlamda size ve Necmi beye tşk ederim.
  Bu konuk işine de devam etmelisin. Çok iyi olmuş ♥️

 7. nuray says:

  Teşekkür ederim Emin Kardeş Necmi bu işi iyi yapıyor.

 8. nuray says:

  Yorumunuz için teşekkür ederim Sultan Hanımcığım kitabın sizin çalışmalarınıza da katkı sağlayacağına inanıyorum selamlar sevgiler

 9. dincerm says:

  Tung Wah Hastanesi de mevcut gerçek hayatta, acaba oraya gidip bir soruştursak mı Nuri Bey’i…

 10. necmi says:

  Dedim ya nereye kadar kurgu,neresi gerçek çözemiyor insan. Ama bir bak istersen belki bir ize rastlarsın Doktor Nuri’den.

 11. Emin Toprak says:

  Sevgili Necmi; Öyle bir ‘özet’ yapmışsın ki, bu da bana okuma sırasını bekleyen “Veba Geceleri” ni “Acaba okuyayım mı, okumayayım mı?” İkilemi yaşattı.
  Böylesi özetler yazar ve yayın evlerininin hoşuna gitmez. Fakat edebiyat ödevi hazırlayanlar için bulunmaz bir fırsat olmuş.
  Eline sağlık. Sevgi ve saygıyla…

 12. necmi says:

  Çok doğru söylüyorsun Emin arkadaş. Filimin sonunu söylemek gibi bir hadsizlik benim yaptığım. Bu defa böyle oldu ne yapayım. Ama roman sadece konudan ibaret değil. Onun içini dolduran ifade zenginliğini de tatmak gerekir. Belki benim kaçırdığım yerler vardır, sen yine de oku. Teşekkür ve selamlar…

 13. Emin Toprak says:

  Evet sevgili arkadaşım, toplumu demeçlerle tedavi ediyor, açlık-işsizlik bitiriyorlar. Demek ki ‘plasebo etkisi’ dedikleri şey sadece tıpta değil siyasette de oluyormuş.
  Elinize emeğinize sağlık.

 14. necmi says:

  Teşekkürler Emin arkadaş. “Garp cephesinde yeni bir şey yok” cümlesini epey kullanacağız gibi görünüyor. Selam ve sevgiler cümleten.

 15. […] terkedilmiş bir Rum köyünü. Galiba adı Zeytinlik idi. Daha sonra da Fethiye’de Kayaköy’ü gördüm. Burasını belki birçoğumuz görmüştür. Epey ziyaretçisi oluyor çünkü. Bu Rum köyünün […]

 16. Emin Toprak says:

  Çok güzel bir tanıtım ve değerlendirme yapmışsınız.
  Elinize dilinize sağlık.

 17. necmi says:

  Teşekkürler Emin arkadaş

 18. dincerm says:

  Ne güzel bir köymüş zamanında, tüm evler tek örnek, doğa ile içiçe.. Renove edilemez mi acaba..

 19. necmi says:

  Ayrıca gördük ve öğrendik ki evlerin her biri diğerinin görüşünü ve güneşini kapatmayacak şekilde konumlandırılmış. Keşke yıllar öncesinin bu hassasiyeti günümüz mimarisinde ve şehirleşme anlayışında da olmuş olsaydı.

 20. Emin Toprak says:

  “Pek çok kadının bilinçli olarak anneliği öğrenmesinde yarar vardır” tespiti çok önemli bir toplumsal yaradır. Bu tespit pek çok annemizin annelik yapamaz durumda olduğunu göstermektedir. Bilinçsiz annelerin toplumsal faturası çok ağırdır.
  Elinize dilinize emeğinize sağlık…

 21. necmi says:

  Teşekkürler Emin arkadaş. İnşallah her konuda yarın bu günden daha güzel olacak. Selam ve sevgiler…..

 22. Emin Toprak says:

  Sevgili arkadaşım; “Kırmızı Oda” için 5-6 sezon sürecek yüzlerce konu bulmuşsun.
  Emiş annenin elindeki zili alamama, çaput topla doyasıya oynamama, görüp yaşadıklarını yazamama, yaş günü, sevgililer günü, sünnet, düğün, … bayramlar ve onların yaşattığı travmalar…
  Anlaşılan tüm bunlar da sonunda insana: “Deliye her gün bayram” dedirtmiş.
  Eline sağlık.

 23. necmi says:

  Teşekkürler Emin arkadaş. “Kitap işine fazla abanma biraz özgün olmaya devam et” dedin. Ben de senin sözünü dinledim ama karman çorman bir şey çıktı. Farkında olmadan epey de uzun oldu galiba. Ne yapalım “Adım Hıdır elimden gelen budur” misali işte. Selamlar cümleten….

 24. V says:

  Cok surukleyici bir yazi. Sagolun.

 25. Nuray says:

  Hoş sohbet Hoca dedeyi ,masmavi gözleriyle güzel babanneyi ve bembeyaz sakalıyla hacı dedeyi tanıma fırsatı bulduğum için ben de çok mutluyum Neco’cum Allah gani gani rahmet eylesin hepsine de.